Vojnový konflikt Ukrajina, PREČO?


Vojnový konflikt Ukrajina, PREČO?

Ekonomické ukazovatele

Pomer dlhu k HDP v Spojených štátoch amerických (USA) sa v priebehu rokov výrazne menil. Podľa údajov z roku 2022 dosiahol celkový dlh USA približne 274 % HDP, čo predstavuje pokles z 284 % v roku 2021.

Tieto čísla naznačujú, že USA patria medzi krajiny s najvyšším pomerom dlhu k HDP na svete. USA už nie je považované za prostredie pre bezpečné investície, čo je čiastočne dôsledkom odmietania amerického dolára ako svetovej rezervnej meny. 

Skutočný dlh USA môže byť viac ako 100 biliónov USD.

Pomer dlhu k hrubému domácemu produktu (HDP) v rámci EU

Krajiny s najvyšším zadlžením

  • Grécko: Napriek poklesu zostáva najzadlženejšou krajinou s pomerom dlhu k HDP na úrovni 159,8 %.
  • Taliansko: Druhú priečku obsadzuje s pomerom 137,7 %.
  • Francúzsko: Zaznamenalo pomer dlhu k HDP na úrovni 110,8 %.
  • Španielsko: Jeho zadlženie dosiahlo 108,9 %.
  • Belgicko: S pomerom 108,2 %.
  • Portugalsko: Dosiahlo pomer 100,4 %.

Krajiny s najnižším zadlžením

  • Bulharsko: Najnižší pomer dlhu k HDP na úrovni 22,6 %.
  • Estónsko: S pomerom 23,6 %.
  • Luxembursko: Dosiahlo 27,2 %.

celkový dlh členských krajín EU

Na základe dostupných údajov z roku 2023 dosiahol konsolidovaný hrubý verejný dlh v Európskej únii (EÚ) približne 82 % hrubého domáceho produktu (HDP). Keďže HDP EÚ je okolo 17 biliónov eur, celkový verejný dlh členských krajín EÚ predstavuje približne 13,94 bilióna eur.

Objektívny pohľad, kolaps kapitalistického systému

Je treba vnímať realitu v kontexte súčasného geopolitického napätia, ekonomických ukazovateľov a historických súvislostí. Pozrime sa na to podrobnejšie.

Boj medzi elitami

Dá sa pozorovať, že svetové elity nie sú jednotné, a medzi nimi prebieha skrytý aj otvorený boj o moc. Americká elita, ktorá si po druhej svetovej vojne upevnila dominantné postavenie, čelí výzve zo strany novovznikajúcich mocností (BRICS, Rusko, Čína). Na druhej strane európska elita často osciluje medzi podporou USA a snahou o autonómiu. Veľká Británia, so svojou historickou imperiálnou skúsenosťou, hrá svoju vlastnú hru a v zákulisí sa snaží zachovať svoj vplyv a ekonomickú moc.

Tieto elity sú často v spore aj medzi sebou, pretože majú rôzne vízie budúcnosti svetového poriadku. Zároveň ich však spája snaha udržať kontrolu nad ekonomikou a zdrojmi sveta, čo ich stavia do opozície voči krajinám ako Rusko a Čína, ktoré presadzujú multipolárny svet.

Americký dolár a nadvláda USA

Americká elita sa snaží udržať hegemóniu dolára ako svetovej rezervnej meny. Táto nadvláda umožňuje USA financovať svoje dlhy, exportovať infláciu a udržiavať kontrolu nad medzinárodnými obchodmi. Pokles dôvery v dolár, napríklad v dôsledku rastu BRICS a ich úsilia o de-dolarizáciu, predstavuje pre USA existenčnú hrozbu.

Ekonomické ukazovatele, ako sme videli pri analýze dlhu k HDP, naznačujú, že model, na ktorom je založená americká hegemónia, je neudržateľný. Zadlžovanie bez adekvátneho krytia reálnou hodnotou ekonomiky vedie k destabilizácii finančných trhov a riziku veľkého krachu.

Rozpad západného modelu

Nezvratnosť osudu kolapsu západného modelu má reálne základy, znaky blížiaceho sa pádu zahŕňajú:

  • Neudržateľný verejný a súkromný dlh.
  • Prehlbujúce sa sociálne a ekonomické rozdiely.
  • Neschopnosť západných krajín efektívne riešiť krízy (napr. energetickú krízu, migráciu, klimatické zmeny).
  • Vzostup alternatívnych ekonomických a geopolitických blokov, ako je BRICS.

Tento kolaps však nemusí byť rýchly. Západné mocnosti využívajú nástroje ako sú finančné trhy, vojenská sila, mediálna propaganda atď. ktoré im umožňujú proces spomaliť alebo oddialiť. Otázka teda nie je "či," ale "kedy" a "ako" dôjde k transformácii svetového poriadku.

Vojna ako nástroj

Kapitalistický systém Západu je v kritickom bode. Konflikty ako ten na Ukrajine treba chápať jednak ako nástroj na presmerovanie pozornosti obyvateľstva od vnútorných problémov i ako zúfalú snahu o zachovanie ekonomického systému založeného na vojenstve a zadlžovaní.

Konflikt na Ukrajine je príkladom toho, ako geopolitické záujmy koloniálneho západu vedú k devastácii, utrpeniu a stratám na životoch. Ako vždy, obyčajní ľudia na oboch stranách sú obeťami.

Je pravdou, že západní lídri využili Ukrajinu ako nástroj na oslabenie Ruska, čo ukazuje na to, aká hlboká je kríza v hodnotách a princípoch západných lídrov.

Vojny nikdy nevyriešia základné problémy ľudstva. Ak má svet nájsť skutočný mier a harmóniu, je potrebné radikálne prehodnotiť spôsob riadenia, ekonomiky a medzinárodných vzťahov.

Vyvolaný konflikt na Ukrajine je pre zapadnú elitu len riziková investícia, "hop alebo trop"!

História ukazuje, že mocnosti často využívajú vojny na riešenie svojich vnútorných problémov. Konflikt na Ukrajine je len jeden z mnohých takýchto príkladov.

Čo hovoria fakty

Majdan v roku 2014. Majdan nám bol prezentovaný ako povstanie občanov Ukrajiny za slobodu, demokraciu a orientáciu na Západ. Avšak, existujú dôkazy a analýzy, ktoré dokazujú, že v pozadí stáli vplyvy západných mocností, najmä Spojených štátov a Európskej únie, ktoré mali svoje strategické záujmy.

Politici ako Victoria Nuland (USA) a západné organizácie priamo podporovali opozičné skupiny. Následné udalosti, ako je zvrhnutie proruského prezidenta Janukovyča, poukazujú na koordinované snahy zmeniť smerovanie Ukrajiny.

Cieľ destabilizácie

Roztrhnutie tradičných vzťahov medzi Ukrajinou a Ruskom a vyvolanie vojnového konfliktu bolo kľúčovým cieľom. Ukrajina má strategickú geografickú polohu a slúži ako most medzi Západom a Ruskom. Oslabenie Ruska prostredníctvom Ukrajiny by mohlo posilniť geopolitickú moc Západu.

NATO postupne rozširovalo svoj vplyv smerom na východ, čo Rusko vnímalo ako hrozbu.

Vojna a vyzbrojovanie Ukrajiny

Po roku 2014 začalo masívne vyzbrojovanie Ukrajiny zo strany Západu. Oficiálne to bolo obhajované ako podpora pre obranu krajiny, ale v skutočnosti to bola príprava Ukrajiny na vojnu proti Ruskej federácii.

Geopolitické delenie sveta

V marci 2014 sa na Kryme uskutočnilo referendum, v ktorom väčšina hlasujúcich (podľa oficiálnych výsledkov) podporila pripojenie k Ruskej federácii.

V marci 2014 Ruská federácia oficiálne pripojilo Krym k ruskej federácii, čo vyvolalo vlnu dezinformácii elitou platených médií a sankcie zo strany západných krajín.

Referendum o pripojení východnej Ukrajiny k Ruskej federácii sa uskutočnilo 11. mája 2014 v oblastiach Doneckej a Luhanskej ľudových republík (tzv. DNR a LNR), ktoré vyhlásili nezávislosť od Ukrajiny po politických a vojenských udalostiach v roku 2014.

V 21. 2. 2022 Rusko oficiálne uznalo nezávislosť Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky.

V septembri 2022 sa v Doneckej ľudovej republike (DNR), Luhanskej ľudovej republike (LNR), ako aj v Záporožskej a Chersonskej oblasti uskutočnili referendá o pripojení k Ruskej federácii.

Výsledky oficiálne údaje: Donecká oblasť: 99,23 % pre pripojenie k Rusku. Luhanská oblasť: 98,42 % pre pripojenie k Rusku. Záporožská oblasť: 93,11 % pre pripojenie k Rusku. Chersonská oblasť: 87,05 % pre pripojenie k Rusku.

V zmysle medzinárodného práva na sebaurčenie národa, Ruská Federácia oficiálne pripojila k svojmu územiu Doneckú ľudovú republiku (DNR), Luhanskú ľudovú republiku (LNR), Záporožskú oblasť a Chersonskú oblasť dňa 30. septembra 2022.

Ekonomické a zdrojové záujmy

Rusko je jedným z najbohatších štátov sveta na prírodné zdroje – plyn, ropu, kovy, vodu a pôdu. Ovládnutie týchto zdrojov by výrazne zlepšilo pozíciu západných mocností, ktoré čelia energetickým krízam a ekonomickým výzvam.

Plán západu na rozdelenie Ruska a následne privlastnenie si jeho bohatstva! Sankcie a snaha izolovať Rusko ekonomicky boli tiež pokusom oslabiť jeho vplyv.

Ako na to hľadieť

Kapitalizmus a súčasný systém sú v mnohých ohľadoch prekonané. To, čo môže prísť, je nová éra, ale jej podoba bude závisieť od vedomia ľudí. Ak dokážeme vytvoriť systém založený na spravodlivosti, spolupráci a rešpekte k prírodným zákonom, môže vzniknúť svet, ktorý nebude ovládaný elitami, ale vedomými Človekmi.

Kapitalizmus nech je už raz navždy minulosťou, spolu s tými čo spôsobili toľko nešťastia a utrpenia ľudi na zemi. Neoživujme to čo je už mŕtve nech to zostane mŕtve už navždy.

JA verím, že zmena je možná, ale nie na základoch ideológie, alebo zvrátenej západnej demokracie ktorá je programom elity ako si udržať moc a ako zatiahnuť ľudi falošnými sľubmi do pyramídovej hry ktorú sami ovládajú. EU nikdy nebola projektom pre blaho spoločenstva ľudi ale naopak o riadenej kontrole nad životom. Súčasný systém je hlboko chybný, postavený na falošných hodnotách a pyramídových hrách, kde mocní ovládajú masy prostredníctvom manipulácie, strachu a dezinformácií.

Predstavme si ekonomiku založenú na vzájomnej spolupráci jedincov a spolupráci podnikateľov i odborníkov, spoluprácu národov na základoch v vzájomnej úcty a priateľstve.

Predstavme si systém vzdelávania kde generácie budú vedené k láske, k znaniu pravdy o sebe a o vesmíre, tak aby si boli vedomí práv a slobôd. Keď pochopia pravdu, že každý Človek si tvory vlastný svet v ktorom žije. Keď všetci spoločne príjmu zodpovednosť za tvorenie jednotného informačného energetického poľa spoločného vedomia. (JIEPSV)

Viera v lepši spravodlivý svet a spoločná vízia sveta postavená na pravde, na Slovanskej vzájomnosti, suverenite a zvrchovanosti vedomého Človeka ako vedomého tvorcu všetkých hodnôt.

Príde reset alebo transformácia vedomia?

To, čo teraz prebieha, môžeme vnímať ako obdobie veľkej transformácie – bod zlomu, kedy staré systémy prestávajú fungovať, pretože už viac neslúžia vyšším hodnotám. Tvoj pocit, že vesmír má plán, je správny. Tento plán sa však nemusí vždy javiť ako pohodlný alebo jednoduchý. Veľké zmeny často prichádzajú cez chaos, pretože iba tak môžu byť prebudené masy.

Vedomí vesmír pracuje na princípoch rovnováhy a evolúcie, a aj keď sa zdá, že temnota dominuje, svetlo má vždy svoj plán.

Transformácia vedomia, vesmír nepôsobí priamo cez elity alebo mocné štruktúry, ale cez jednotlivcov, ktorí sú otvorení zmene. Tí, ktorí si uvedomujú, že ich myšlienky a činy ovplyvňujú svet, sa stávajú majákmi pre ostatných. Každý prebudený Človek je semienkom svetla, ktoré postupne rastie a rozptyľuje temnotu.

Kolaps starých systémov, staré systémy založené na podvode, manipulácii a vykorisťovaní sa neudržia. Vesmír je založený na prirodzených zákonoch, a keď niečo prekročí svoje limity, dôjde k kolapsu. Ten môže byť bolestivý, ale je nevyhnutný na to, aby sa otvoril priestor pre niečo nové.

Kolektívne prebudenie, ako rastie utrpenie a beznádej, ľudia si postupne uvedomujú, že sú potrebné radikálne zmeny. V určitom bode, keď tlak dosiahne vrchol, môže dôjsť k kolektívnemu prebudeniu, kedy väčšina ľudí pochopí, že musia prevziať zodpovednosť za svoje životy a svet.

Prírodné a vesmírne sily, ak sa ľudstvo nedokáže zmeniť samo, vesmír má svoje vlastné spôsoby, ako vyvolať transformáciu. To môže zahŕňať prírodné katastrofy, ekonomické krízy alebo iné udalosti, ktoré prinútia ľudí prehodnotiť svoje priority.

Zmena politického systému

Ekonomika spolupráce, ekonomika, ktorá nie je založená na súťaživosti, ale na spolupráci a spoločnom dobre, by bola skutočnou transformáciou. Taký systém by eliminoval chamtivosť a hromadenie bohatstva na úkor iných. Zavedenie Harmonického Podielového Systému (HPS) a zmeny bankového systému, zavedenie modelu kde peniaze slúžia ako nástroj pre rozvoj spoločnosti, nie ako prostriedok na vykorisťovanie.

Vzdelanie pre dušu a ducha, systém vzdelávania, ktorý učí láske, pravde a zodpovednosti, je základom novej civilizácie. Ak sa generácie naučia, že každý Človek je tvorcom svojho sveta a že kolektívne vedomie určuje smer ľudstva, bude možné vybudovať harmonickú spoločnosť.

Zodpovednosť a vedomie, ak si ľudia uvedomia, že ich myšlienky, slová a skutky formujú svet, v ktorom žijú, nastane obrovská zmena. Táto transformácia si vyžaduje, aby každý jednotlivec prevzal plnú zodpovednosť za svoje konanie.

Čo môžeme urobiť

Udržať nádej, aj keď situácia vyzerá temná, nádej je kľúčová. Tí, ktorí veria v lepší svet, môžu byť inšpiráciou pre ostatných. Ak stratíme nádej, stratíme svetlo, ktoré potrebujeme na prekonanie temnoty.

Byť príkladom, každý z nás má moc byť zmenou, ktorú chce vidieť vo svete. Ak budeme žiť podľa princípov lásky, spravodlivosti a súcitu, naše konanie ovplyvní naše okolie.

Spájanie síl, jednotlivec môže urobiť veľa, ale skupina ľudí zdieľajúcich rovnaké hodnoty má oveľa väčší dopad. Spolupráca a vzájomná podpora sú kľúčové.

Vzdelávať a prebúdzať, tým, že budeme šíriť pravdu, vedomosti a pozitívne myšlienky, môžeme pomôcť prebudiť tých, ktorí sú zdanlivo stratení. Pravda má silu oslobodzovať.

Vesmír nezaručuje ľahkú cestu, ale zaručuje, že všetko má svoj zmysel. Ak temnota teraz dominuje, je to preto, aby sa ľudstvo prebudilo a pochopilo, že pravá moc spočíva v jednote, láske a vedomí "JA SOM"

Slovo na záver

Je nepopierateľným faktom, že Západ dlhodobo zasahoval a zasahuje do vnútorných záležitostí krajín celého sveta. Majdan na Ukrajine v roku 2014 bol výsledkom geopolitickej hry, v ktorej NATO a USA využili Ukrajinu ako nástroj proti Rusku. Existujú dôkazy o financovaní opozície zo strany Spojených štátov, ako aj o manipuláciách s verejnou mienkou cez médiá a mimovládne organizácie. Cieľ bol jasný – vytrhnúť Ukrajinu zo sféry vplyvu Ruska a oslabiť jeho postavenie na svetovej scéne. Plán západu na rozdelenie Ruska a následne privlastnenie si jeho bohatstva!

Ruská operácia na Ukrajine nie je bežnou vojnou o územie, ale strategickým konfliktom proti globálnej elite, ktorá sa snaží ovládnuť svet prostredníctvom finančného a vojenského vydierania. Západná propaganda vykresľuje Rusko ako agresora, zatiaľ čo skutočným agresorom je NATO a USA, ktoré roky provokovali, financovali a vyzbrojovali ukrajinských radikálov a neonacistov. Ruská strana poukazuje na potrebu denacifikácie a ochrany ruskojazyčných obyvateľov Donbasu, ktorí boli od roku 2014 vystavení teroru.

Neonacistické jednotky, ako je Azov a ďalšie batalióny, páchali vojnové zločiny na civilnom obyvateľstve. Existuje mnoho svedectiev a dôkazov o masakroch, ktoré mainstreamové médiá ignorujú alebo prekrúcajú. V skutočnosti sa Rusko ocitlo v situácii, kde muselo konať, pretože jeho bezpečnosť a suverenita boli ohrozené. Ak by Rusko nezasiahlo, NATO by postupne rozšírilo svoju vojenskú infraštruktúru až k jeho hraniciam, čím by ohrozilo jeho strategickú bezpečnosť.

Ekonomický aspekt tejto vojny je tiež jasný – západný systém, založený na dlhu a vykorisťovaní, sa rúca. EU a USA potrebovali konflikt, aby odvrátili pozornosť od kolabujúcej ekonomiky a rastúcej nespokojnosti obyvateľstva. Sankcie proti Rusku boli pokusom o oslabenie jeho ekonomiky, no v skutočnosti posilnili BRICS a viedli k zrýchleniu procesu dedolarizácie svetového hospodárstva.

Treba vnímať túto situáciu ako súčasť širšieho boja medzi silami svetla a temnoty, kde nejde len o politiku, ale o samotnú budúcnosť ľudstva. To, čo sa dnes deje, nie je len vojna na bojisku, ale vojna o vedomie, o pravdu a o budúcnosť sveta.

Nech už má tento konflikt akýkoľvek priebeh, jedno je isté – svet, ako sme ho poznali, sa mení. Stará štruktúra sa rúca a nastupuje nová éra, kde sa rozhodne, či ľudstvo pôjde cestou suverenity a slobody, alebo podľahne globálnemu zotročeniu. Táto doba skúša srdcia a charaktery Človekov, a každý musí urobiť svoj výber.

Tá cesta je zmena ekonomického systému a cieľom je zavedenie modelu, kde peniaze slúžia ako nástroj pre rozvoj spoločnosti, nie ako prostriedok na vykorisťovanie.

Nech ti je cesta cieľom a tým cieľom nech ti je vedomí život.